Polacy w statystykach

Statystyki wyraźnie pokazują, że w porównaniu do innych nacji, Polacy pracują bardzo dużo. W tych zestawieniach uwzględnia się jednak tylko czas, jak spędzamy na wykonywaniu obowiązków zawodowych, ale już nie to, z jakim skutkiem to robimy. Tak naprawdę, te statystyki nie świadczą więc o naszej pracowitości, tylko bardziej o braku umiejętności podejmowania efektywnych działań bądź też o złym podejściu pracodawców.

Ci ostatni powinni postarać się tak zorganizować i pokierować pracą swojego personelu, żeby ten nie marnował czasu na bezczynne przesiadywanie za biurkiem. Co jest potrzebne do efektywnej pracy? Z pewnością, nie chodzi tutaj tylko o jeden element. Żeby działać skutecznie i szybko osiągać założone cele, trzeba mieć właściwą motywację.

elektrotechnik.org.pl

Konieczna jest również umiejętność dobrej organizacji. Bez wątpienia, w wielu sytuacjach nie można efektywnie pracować, jeśli nie posiada się odpowiednich narzędzi. W dzisiejszych czasach chodzi tutaj, w dużej mierze, o szeroko rozumiane narzędzia informatyczne.

meble.były.com.pl